BADANIA NA BROŃ I OBRÓT MATERIAŁAMI WYBUCHOWYMI

– do posługiwania się bronią (myśliwską, sportową)  

– obrotu materiałami wybuchowymi  

– nabywania i przechowywania materiałów wybuchowych  

W przypadku broni myśliwskiej nie ma obowiązku okresowego powtarzania badań. Wymagane są jedynie przy pierwszym i kolejnym występowaniu o broń. W przypadku broni bojowej lub gazowej badanie należy powtarzać co 5 lat.

Badania do obrotu materiałami wybuchowymi oraz do nabywania i przechowywania materiałów wybuchowych powtarza się co 5 lat.

 

 

 

 

DIAGNOZIS to pracownia w Opolu, która wykonuje kompleksowe badania na broń. Zaświadczenia o ukończeniu takich testów mogą być przydatne do celów ochrony osobistej, a także łowieckich, sportowych, kolekcjonerskich czy szkoleniowych. Podstawy prawne badań psychologicznych tego typu regulują rozporządzenia Ministra Zdrowia oraz Ministra Infrastruktury, a także ustawy – m.in. o ochronie osób i mienia, usługach detektywistycznych czy o broni i amunicji. Ostatnie rozporządzenie pochodzi z 2015 roku.

Proponujemy badania sprawdzające zdolność do posługiwania się bronią (myśliwską oraz sportową), obrotu materiałami wybuchowymi, a także nabywania i przechowywania materiałów wybuchowych. Najpierw wykonuje się badania psychologiczne, które mają na celu wykluczenie zaburzeń funkcjonowania psychologicznego, które uniemożliwiają posługiwanie się tego typu niebezpiecznym sprzętem. Podczas testów ocenia się poziom umysłowy osoby poddającej się badaniu, jej osobowość z uwzględnieniem funkcjonowania w sytuacjach trudnych, a także poziom dojrzałości społecznej i emocjonalnej.

Oferta poradni DIAGNOZIS

Na badanie należy zabrać dokument tożsamości (prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport). Osoby noszące okulary bądź soczewki kontaktowe powinny wziąć je ze sobą. Po badaniu psychologicznym należy wykonać badania lekarskie (m. in. psychiatryczne, okulistyczne i ogólne). Korzystając z oferty poradni DIAGNOZIS, mogą Państwo liczyć na bardzo przystępne ceny. Badania na broń w naszej placówce wahają się od 150 do 200 zł. Serdecznie zapraszamy do nas wszystkich zainteresowanych wykonaniem tego typu testów, którzy mieszkają w Opolu bądź okolicy. Termin testów można ustalić telefonicznie, a także wysyłając wiadomość pod adres e-mail, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Naszym celem jest zapewnienie klientom najwyższego poziomu usług psychologicznych i lekarskich. Wykonywane przez nas testy nie trwają długo i zazwyczaj wykonujemy je od ręki. W przypadku broni myśliwskiej nie trzeba okresowo powtarzać badań, takie testy wymagane są jedynie przy pierwszym i kolejnym występowaniu o broń. W przypadku broni bojowej lub gazowej badanie należy powtarzać co pięć lat – podobnie, jak badania do obrotu materiałami wybuchowymi oraz do nabywania i przechowywania materiałów wybuchowych.